Aplikacja MyTalent wchodzi do szkół

Aplikacja MyTalent wchodzi do szkół

Miasto podpisało z firmą Evorain list intencyjny w sprawie udostępnienia unikalnego w skali kraju narzędzia opartego o sztuczną inteligencję, które ma służyć uczniom w wyborze ścieżki zawodowej.

8.01 odbyło się też certyfikowane szkolenie dla dyrektorów szkół średnich i dla koordynatorów wdrożenia nowej aplikacji w szkołach. To kolejny etap współpracy z firmą, która stworzyła program pomocny w określeniu predyspozycji i indywidualnego profilu potrzeb ucznia klasy maturalnej za pomocą AI. W czasie warsztatów pomysłodawców reprezentował Maciej Orzechowski z AIA Concept, samo szkolenie prowadziła psycholog Anna Di Giusto, a list podpisał prezes Evorain Jakub Romanowski.

W treści porozumienia czytamy: – Działając w ramach programu „Teraz Lepsza Praca”, mając na uwadze zaspokojenie potrzeb uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Częstochowy i studentów częstochowskich uczelni, strony podpisują niniejszy list intencyjny, by poprzez prekursorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji pomóc młodzieży w personalizacji ich kariery zawodowej oraz w innowacyjny sposób dążyć do realizacji idei Lepszej Częstochowy.

Młodzi ludzie nie wiedzą, co i gdzie chcą studiować, więc chcemy im pomóc podjąć świadomą decyzję, zachęcając ich też do wyboru częstochowskiej uczelni. Każdy z nas jest inny, każdy z nas inaczej postrzega pracę, jeden woli pracować w ludźmi, drugi z dokumentami. Chodzi o to, żeby młodzi dowiedzieli się jak najwięcej o sobie, zanim dokonają życiowej zmiany. Pomoże im w tym formuła “My Talent”, czyli aplikacja, którą najpierw uczyliśmy i testowaliśmy, jeżdżąc po szkołach i wsłuchując się w głosy przyszłych użytkowników. Teraz pora skorzystać z tej nowoczesnej technologii.

Mytalent.link
W projekcie została zastosowana metoda pomiaru potrzeb AIA. Dzięki niej osiągamy punkt wyjścia do określania potencjału i kierunku rozwoju każdej z młodych osób. Metoda pomiaru potrzeb AIA to zaawansowana sztuczna inteligencja, która dzięki opracowanym modelom pozwala na poznanie indywidualnego profilu potrzeb człowieka. Nienaturalnie brzmiące pojęcie „obliczania potrzeb człowieka” kryje za sobą niezliczone operacje matematyczne sztucznych sieci neuronowych, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły posiąść wiedzę ekspertów od psychologii i psychometrii.
Model AI staje się wówczas wirtualnym ekspertem, który na podstawie swojej wiedzy ma możliwość poznania człowieka wraz z jego wewnętrznymi, czasami mocno ukrytymi, potrzebami. Modele dążą do doskonałości w swoim działaniu i w ten sposób badani użytkownicy, poprzez odpowiedzi na szereg pytań dostają swój indywidualny profil potrzeb. Mnogość kombinacji pytań i wariantów odpowiedzi daje tak dużą złożoność, że analiza tych danych jest niemożliwa dla człowieka w krótkim czasie, a model AI radzi sobie z tym wyzwaniem w ułamkach sekund.

social position