Programy zdrowotne

Obejrzyj spoty promocyjne

NASZE PROGRAMY

Zdrowie to najcenniejszy dar jaki możemy dostać. Dlatego tak ważne jest dla mnie by wszyscy częstochowianie czuli się dobrze. Specjalnie z myślą o Was stworzyliśmy programy, które pomogą zadbać o Waszą kondycje. Projektami objęliśmy zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów. Oprócz dobrze znanego Wam in vitro, dzięki któremu już teraz urodziło się 23 młodych Częstochowian opracowaliśmy dla Was kilka innych wartych uwagi inicjatyw. W trosce o naszych najmłodszych przygotowaliśmy:

Szczepienia przeciwko pneumokokom. Dzięki czemu rodzice mogą bezpłatnie ochronić swoje dzieci przed groźnymi bakteriami. Badania przesiewowe słuchu, których celem jest wczesne wykrycie problemów oraz objęcie opieką diagnostyczną, leczniczą i terapeutyczną dzieci z wadami.

Drodzy Częstochowianie zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek. Dlatego dbając o Wasze dobre samopoczucie pomyśleliśmy również o wczesnej diagnostyce astmy, chorób alergicznych oraz profilaktyce stomatologicznej, których kluczowym zadaniem jest poprawa jakości życia dzieci oraz obniżenie występowania próchnicy wśród młodzieży. Chcemy też zwiększać świadomość zdrowotną wynikającą z wad postawy poprzez większą edukację wśród uczniów i nauczycieli. Pamiętamy również o naszych częstochowskich seniorach. Z myślą o nich realizujemy programy profilaktyki dla osób trzeciego i czwartego wieku, programy ich rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej, których zadaniem jest ograniczenie niepełnosprawności wynikającej z nieleczonych chorób wieku podeszłego. By nasi seniorzy aktywnie spędzali czas, organizujemy dla nich zajęcia ruchowe oraz m. in cieszące się dużą popularnością senioralia.

Chcę żebyście mogli czerpać z życia to co najlepsze i długo cieszyć się dobrą formą. Z tego względu również przygotowaliśmy dla Was darmowe szczepienia ochronne przeciw grypie, program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II oraz badania profilaktyczne zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (hpv), które mają zapobiegać groźnym schorzeniom i ich powikłaniom. Chcę by te działania przyczyniły się do tego, że będziecie mieć jeszcze więcej pozytywnej energii, na każdy kolejny dzień. .

Drodzy częstochowianie profilaktyka i badania diagnostyczne są szczególnie ważne. Wczesne wykrycie chorób daje nam szanse na szybki powrót do zdrowia. Dlatego pamiętajcie proszę o nich korzystając z programów, które dla Was przygotowaliśmy, żebyście mogli cieszyć się dobrą kondycją jak najdłużej.

0
programów zdrowotnych
 1. LECZENIE NIEPŁODNOŚCI METODĄ ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY W LATACH 2015-2017
 2. BADANIE PRZESIEWOWE SŁUCHU DZIECI Z KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE MIASTA CZĘSTOCHOWY, MIESZKAŃCY MIASTA CZĘSTOCHOWY
 3. PROGRAM PROFILAKTYKI DLA OSÓB „TRZECIEGO i CZWARTEGO WIEKU” MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2016-2020
 4. PROGRAM PROFILAKTYCZNYCH SZCZEPIEŃ DZIECI PRZECIWKO PNEUMOKOKOM ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2013 – 2017
 5. PROFILAKTYKA I WCZESNA DIAGNOSTYKA ASTMY, CHORÓB ALERGICZNYCH U DZIECI MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY
 6. PROGRAM PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ WIRUSEM BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV) NA LATA 2014-2018 MIASTA CZĘSTOCHOWY
 7. REHABILITACJA I WSPIERANIE AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DLA SENIORÓW, MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2013-2017
 8. SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY Z GRUP SZCZEGÓLNEGO RYZYKA NA LATA 2014-2018
 9. PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA CUKRZYCY TYPU II U MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM NA LATA 2017 – 2021
 10. PROGRAM PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 11. BADANIA WAD POSTAWY U DZIECI KLAS III-IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 1. PROMOCJA I EDUKACJA ZDROWOTNA – PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA

 2. WCZESNA PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA

 3. PROGRAM EDUKACJI PRZEDPORODOWEJ SZKOŁA RODZENIA

 4. POGODNA JESIEŃ – STARZEJ SIĘ ZDROWIEJ

 5. WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH W RODZINACH WYSOKIEGO, DZIEDZICZNIE UWARUNKOWANEGO RYZYKA ZACHOROWANIA NA RAKA PIERSI I RAKA JAJNIKA – BADANIE GENETYCZNE BRCA1

SPRAWDŹ PUNKTY SZCZEPIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

W piątek 15 stycznia rozpoczyna się rejestracja do szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. 22 stycznia zacznie się proces rejestracji seniorek i seniorów powyżej 70. lat. Warto przypomnieć sobie jak można się rejestrować i gdzie w Częstochowie organizowane są punkty szczepień, w których sukcesywnie będą szczepione kolejne grupy wiekowe i społeczne.

(więcej…)