Programy zdrowotne

Obejrzyj spoty promocyjne

NASZE PROGRAMY

Zdrowie to najcenniejszy dar jaki możemy dostać. Dlatego tak ważne jest dla mnie by wszyscy częstochowianie czuli się dobrze. Specjalnie z myślą o Was stworzyliśmy programy, które pomogą zadbać o Waszą kondycje. Projektami objęliśmy zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów. Oprócz dobrze znanego Wam in vitro, dzięki któremu już teraz urodziło się 23 młodych Częstochowian opracowaliśmy dla Was kilka innych wartych uwagi inicjatyw. W trosce o naszych najmłodszych przygotowaliśmy:

Szczepienia przeciwko pneumokokom. Dzięki czemu rodzice mogą bezpłatnie ochronić swoje dzieci przed groźnymi bakteriami. Badania przesiewowe słuchu, których celem jest wczesne wykrycie problemów oraz objęcie opieką diagnostyczną, leczniczą i terapeutyczną dzieci z wadami.

Drodzy Częstochowianie zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek. Dlatego dbając o Wasze dobre samopoczucie pomyśleliśmy również o wczesnej diagnostyce astmy, chorób alergicznych oraz profilaktyce stomatologicznej, których kluczowym zadaniem jest poprawa jakości życia dzieci oraz obniżenie występowania próchnicy wśród młodzieży. Chcemy też zwiększać świadomość zdrowotną wynikającą z wad postawy poprzez większą edukację wśród uczniów i nauczycieli. Pamiętamy również o naszych częstochowskich seniorach. Z myślą o nich realizujemy programy profilaktyki dla osób trzeciego i czwartego wieku, programy ich rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej, których zadaniem jest ograniczenie niepełnosprawności wynikającej z nieleczonych chorób wieku podeszłego. By nasi seniorzy aktywnie spędzali czas, organizujemy dla nich zajęcia ruchowe oraz m. in cieszące się dużą popularnością senioralia.

Chcę żebyście mogli czerpać z życia to co najlepsze i długo cieszyć się dobrą formą. Z tego względu również przygotowaliśmy dla Was darmowe szczepienia ochronne przeciw grypie, program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II oraz badania profilaktyczne zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (hpv), które mają zapobiegać groźnym schorzeniom i ich powikłaniom. Chcę by te działania przyczyniły się do tego, że będziecie mieć jeszcze więcej pozytywnej energii, na każdy kolejny dzień. .

Drodzy częstochowianie profilaktyka i badania diagnostyczne są szczególnie ważne. Wczesne wykrycie chorób daje nam szanse na szybki powrót do zdrowia. Dlatego pamiętajcie proszę o nich korzystając z programów, które dla Was przygotowaliśmy, żebyście mogli cieszyć się dobrą kondycją jak najdłużej.

0
programów zdrowotnych
 1. LECZENIE NIEPŁODNOŚCI METODĄ ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY W LATACH 2015-2017
 2. BADANIE PRZESIEWOWE SŁUCHU DZIECI Z KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE MIASTA CZĘSTOCHOWY, MIESZKAŃCY MIASTA CZĘSTOCHOWY
 3. PROGRAM PROFILAKTYKI DLA OSÓB „TRZECIEGO i CZWARTEGO WIEKU” MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2016-2020
 4. PROGRAM PROFILAKTYCZNYCH SZCZEPIEŃ DZIECI PRZECIWKO PNEUMOKOKOM ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2013 – 2017
 5. PROFILAKTYKA I WCZESNA DIAGNOSTYKA ASTMY, CHORÓB ALERGICZNYCH U DZIECI MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY
 6. PROGRAM PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ WIRUSEM BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV) NA LATA 2014-2018 MIASTA CZĘSTOCHOWY
 7. REHABILITACJA I WSPIERANIE AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DLA SENIORÓW, MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2013-2017
 8. SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY Z GRUP SZCZEGÓLNEGO RYZYKA NA LATA 2014-2018
 9. PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA CUKRZYCY TYPU II U MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM NA LATA 2017 – 2021
 10. PROGRAM PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 11. BADANIA WAD POSTAWY U DZIECI KLAS III-IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 1. PROMOCJA I EDUKACJA ZDROWOTNA – PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA

 2. WCZESNA PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA

 3. PROGRAM EDUKACJI PRZEDPORODOWEJ SZKOŁA RODZENIA

 4. POGODNA JESIEŃ – STARZEJ SIĘ ZDROWIEJ

 5. WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH W RODZINACH WYSOKIEGO, DZIEDZICZNIE UWARUNKOWANEGO RYZYKA ZACHOROWANIA NA RAKA PIERSI I RAKA JAJNIKA – BADANIE GENETYCZNE BRCA1

Częstochowa chce zmieniać przestrzeń zgodnie z potrzebami osób z niepełnosprawnościami

Nowe, przyjazne dla nich wytyczne do projektowania przestrzeni publicznej są już prawem lokalnym. Wykonawcy nowych miejskich inwestycji będą zobowiązani przestrzegać norm, które zapobiegną tworzeniu barier architektonicznych. Tego rodzaju ujednolicone standardy w polskich miastach są ciągle nowością. 
(więcej…)