KOLEJNE WÓZKI W RAMACH PROGRAMU DOFINANSOWANIA IN VITRO

KOLEJNE WÓZKI W RAMACH PROGRAMU DOFINANSOWANIA IN VITRO

Kolejni rodzice dzieci urodzonych w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro odebrali wózki ofiarowane przez częstochowską firmę Deltim.

 

Rodzice dwojga dzieci, które jako pierwsze urodziły się w tym roku, odebrali  nowe wózki firmy Deltim, typu gondola + spacerówka. Trafiły do rodziców chłopca i dziewczynki.

W 2018 roku oczekiwane są narodziny jeszcze 11 dzieci (w tym 1 ciąża bliźniacza). Najprawdopodobniej wkrótce na świat przyjdzie 6 chłopców i 5 dziewczynek (w kilku przypadkach płeć nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona).

Od 2012 roku, kiedy zaczęto w Częstochowie realizować program dofinansowania zabiegów in vitro, na świat przyszło już 25 dzieci (13 dziewczynek i 12 chłopców). Podczas pierwszej edycji, realizowanej w latach 2012 – 2014 urodziło się 12 dzieci (6 dziewczynek i 6 chłopców), a w wyniku drugiej (2015 – 2017) – na razie trzynaścioro (w tym dwie pary bliźniąt). Od roku 2018 program ma trzecią edycję. Na jego realizację w tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 150 tys. zł dla 30 chętnych par (te środki już są zaangażowane w umowy z realizatorami programu). Ponieważ zainteresowanie udziałem okazało się większe (złożono 52 wnioski), rozważane jest przesunięcie dodatkowych środków na ten cel, tak, aby z dofinansowania mogli skorzystać wszyscy ci, którzy będą kwalifikować się do programu.

W tym roku, podobnie jak podczas dwóch pierwszych edycji, dla każdej pary, która doczekała się dziecka, firma Deltim przekazuje nieodpłatnie wózki.

social position