Zawodowiec 2019

Zawodowiec 2019

Trwa trzecia edycja targów szkolnych „Zawodowiec”. Impreza, jak zawsze służy promocji promocji szkolnictwa technicznego i zawodowego.

Kolejna edycja targów to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich o profilu zawodowym, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne placówki. Każda z nich prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające. Współpraca niejednokrotnie gwarantuje przyszłym absolwentom zatrudnienie i dalszy rozwój kompetencji zawodowych.

Podczas dwudniowej imprezy na wszystkich zainteresowanych, oprócz konkretnych ofert edukacyjnych, czekają też dodatkowe atrakcje, jak turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, pokaz tańca i mody, czy poczęstunek przygotowany przez szkołę gastronomiczną.

Targi „zawodowiec” to jeden z dowodów na coraz ściślejszą współpracę biznesu. Ich organizatorem jest częstochowskie Centrum Obsługi Inwestora Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta. Centrum zajmuje się m.in. wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości w zakresie analizy kadrowych potrzeb lokalnych pracodawców, a także współpracą ze szkołami pod kątem dostosowania systemu kształcenia technicznego i zawodowego w mieście do tych potrzeb.

Targi potrwają do 14 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Drugiego dnia stoiska wystawców będą czynne w godzinach 9.00-15.30. Dzieci ze szkół podstawowych, jak co roku są dowożone autobusami MPK.

fot. Leszek Pilichowski

social position