TEST FONTANNY NA STARYM RYNKU

TEST FONTANNY NA STARYM RYNKU

W poniedziałkowy wieczór na terenie rewitalizowanego Starego Rynku, swoje kolorowe oblicze zaprezentowała nowa „tańcząca” fontanna. Po zakończeniu inwestycji będzie jedną z głównych atrakcji tego miejsca.

Wodotrysk jest połączeniem klasycznej fontanny nieckowej i tzw. „dry plaza”, co pozwala na wypełnienie specjalnego zagłębienia w płycie rynku, tak by powstała cienka tafla wody. Jednocześnie 28 niezależnych dysz wyrzuca wodę na wysokość do 3 m, a całość jest podświetlana pełną paletą barw RGB. Program ich pracy może być dowolnie ustalany wg. potrzeb i gustu.

Nowa fontanna to jeden najbardziej atrakcyjnych elementów kończącej się niedługo przebudowy Starego Rynku. Po zrealizowaniu całej inwestycji, na mieszkańców będą czekały też m.in. balansujące rzeźby Jerzego Kędziory, oszklony pawilon z wyeksponowaną częścią starego ratusza, amfiteatr, czy kawiarnia. Pierwotnie rewitalizacja Starego Rynku miała zostać ukończona w sezonie letnim, jednak ze względu na pandemię oraz trudności logistyczno-terenowe, termin oddania był przekładany na jesień, a następnie na końcówkę roku. Obecnie wszystko wskazuje na to, ze prace związane z częścią drogową inwestycji oraz dotyczące przebudowy i aranżacji płyty Starego Rynku powinny zakończyć się do końca 2020 r. Na początku przyszłego trwać mogą jednak jeszcze prace wewnątrz pawilonu, który ma eksponować m.in. pozostałości murów starego Ratusza.  

social position