Summer Chill Częstochowa 2019

Summer Chill Częstochowa 2019

Trzecia edycja Festiwalu Summer Chill przyciągnęła w miniony weekend do Parku Lisiniec tłumy częstochowianek i częstochowian. Jedną z głównych muzycznych atrakcji był koncert Nowatora.

Ideą Festiwalu Summer Chill  jest przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja uczniów częstochowskich szkół średnich i stworzenie czegoś na wzór juwenaliów dla młodzieży szkół średnich – czyli licealiów.

Pierwszego dnia młodzież bawiła się podczas przeglądu lokalnych kapel. W sobotę na scenie wystąpili m.in. Amelia Cierpiał,  White 2115, Sitek i Qbik. Gwiazdą wieczoru był wokalista, raper i producent muzyczny Nowator. Festiwal w niedzielę zakończyło Kino na Leżakach.

Na uczestników w Parku Lisiniec oprócz koncertów czekały także m.in. różne konkursy, pokazy zumby, iluzji, strefa food tracków, wesołe miasteczko czy skoki na bungee.

Festiwal Summer Chill wpisuje się w ideę miejskiego programu ,,Kierunek przyjazna Częstochowa”. To m.in. tworzenie warunków do aktywności wszystkich grup mieszkanek i mieszkańców oraz kreowanie atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu.

Organizatorem tegorocznej edycji imprezy była Młodzieżowa Rada Miasta, we współpracy ze Stowarzyszeniami ,,CzęstoKocham” i ,,Aktywna Częstochowa”.

social position