Święto Palmy Wielkanocnej

Święto Palmy Wielkanocnej

Święta Wielkanocne coraz bliżej, z tej okazji podczas jarmarku zorganizowanego w ramach Święta Palmy Wielkanocnej, wręczyłem uzdolnionej młodzieży nagrody w konkursie na ‘Świątecznego Mazurka i Wielkanocną Babę’

Tradycyjnie w przedświąteczny weekend, w III Alei Najświętszej Maryi Panny odbywał się Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach targowych można było kupić świąteczne ozdoby i lokalne specjały. Były też degustacje i pokazy przygotowane przez wystawców.

W sobotę, 9 kwietnia  rozstrzygnięto konkurs na “Świątecznego Mazurka i Wielkanocną babę”.
W kategorii mazurek najlepszy okazał się Kacper Paryż z Katolickiej Szkoły Zawodowej im. Św. Antoniego z Padwy w Częstochowie, II miejsce zajęła Joanna Mońka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie, a III – Oliwia Mroczek, także z Zespołu Szkół Gastronomicznych.
Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Ledwoń z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.
W kategorii baba zwyciężył Kamil Szczepanek z Katolickiej Szkoły Zawodowej im. Św. Antoniego z Padwy, II miejsce zajęła Inez Gazda  z Zespołu Szkół Gastronomicznych, III – Martyna Lampa z Zespołu Szkół Gastronomicznych.
Wyróżnienie odebrała Justyna Leszczyk z Katolickiej Szkoły Zawodowej im. Św. Antoniego z Padwy.

W niedzielę na środkowym pasażu III alei, na zwiedzających czekała masa atrakcji, m.in. występy przedszkolaków, malowanie jaj, nauka śpiewania z choreografią, quiz wiedzy o obrzędach a także wielkanocny wizaż czyli malowanie buziek.
Organizatorem X już edycji Święta Palmy Wielkanocnej była Częstochowska Organizacja Turystyczna.

social position