Między dniem kobiet a dniem kobiet jest twój rok. Nie oddawaj go nikomu.

Między dniem kobiet a dniem kobiet jest twój rok. Nie oddawaj go nikomu.

– to hasło, które towarzyszy kampanii opracowanej przez Zespół Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Równych Szans. Ma wprowadzić kobiety do polszczyzny.


Obchodzony dziś Dzień Kobiet upamiętnia wydarzenia sprzed ponad 100 lat w Stanach Zjednoczonych. Panie domagały się wówczas praw politycznych i ekonomicznych, walczyły o lepsze warunki pracy. Teraz nikt nie kwestionuje, że takie działania były słuszne i z czasem zmieniły świat.

– Dziś również staramy się codziennie zmieniać świat – mówi Agata Wierny, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Równych Szans. – I świat się zmienia. Język, którym się posługujemy to ważny element naszego życia, dlatego życzę nam wszystkim języka, który nikogo nie wyklucza, nie dyskryminuje, wolnego od hejtu i mowy nienawiści.

W ramach kampanii powstał spot, którego bohaterki mówią kim są. Jest więc m.in. strażniczka miejska, poetka, seniorka-blogerka, prezeska, motornicza, ordynatorka, doktorka, fotografka  i przedszkolaczka. No bo.. Jeśli istnieję, to dlaczego nie ma mnie w języku, którego używasz?

Spot można obejrzeć TUTAJ

social position