Przy Perepeczki powstaje plac zabaw i miejsca parkingowe

Przy Perepeczki powstaje plac zabaw i miejsca parkingowe

Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu przy przedłużeniu ulicy Racławickiej do Staszica, czyli obecnej ul. Perepeczki. Kosztem 1,6 mln zł do końca listopada ma tam powstać m.in. plac zabaw, rowerowy tor przeszkód i parking na blisko 50 samochodów.  

Zagospodarowanie terenu przy ul. Perepeczki to dopełnienie drogowej inwestycji, która połączyła ulicę Racławicką i Staszica. W ramach inwestycji zakończonej w 2017 roku kosztem 3,2 mln zł wybudowana została nowa jezdnia, ciągi pieszo-rowerowe i parkingi. Wcześniej warianty realizacji tej inwestycji były przedmiotem konsultacji społecznych, w raporcie z których został określony przebieg nowej drogi oraz zasugerowany sposób zagospodarowania terenu przyległego.

– Zgodnie z wolą i potrzebami mieszkańców powstaną tu zarówno miejsca  parkingowe, jak i plac zabaw, służący różnym formom rekreacji– mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Mieszkańcy Śródmieścia, którym zdarza się narzekać, że zarówno parkingów, jak i miejsc do spędzania wolnego czasu w centrum miasta jest za mało, będą mogli wkrótce skorzystać zarówno z efektów tej inwestycji, jak i np. placu do street work-outu i gier towarzyskich, który powstaje nieopodal, przy alei Kościuszki, w ramach budżetu obywatelskiego.       

W zakresie prac przy ul. Perepeczki jest plac zabaw dla dzieci, w tym mini-park linowy oraz tor rowerowy z muldami. Będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Uporządkowana zostanie kwestia parkowania – zbudowanych zostanie 48 miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac Śródm

ieście ma zyskać oświetlone, bezpieczne, a przy tym dobrze skomunikowane miejsce w samym centrum miasta, które dotychczas nie było do końca wykorzystane i zagospodarowane. Koszt inwestycji to 1,6 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych, które mają zakończyć się do końca listopada, jest  Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Warto dodać, że w pobliżu powstaje też obecnie – staraniem Urzędu Miasta – inne miejsce służące rekreacji. To jedno zadań przegłosowanych do realizacji w tym roku ze środków budżetu obywatelskiego. Przy alei Kościuszki budowany jest plac wyposażony m.in. w urządzenia do ćwiczeń parkour i street-workout. Znajdą się tam m.in. słupy pionowe, drążki, drabinki, koła gimnastyczne, lina do wspinania czy dance pole – pionowa rura do tańca i ćwiczeń gimnastycznych. Na chętnych będzie też czekał stół do gry w piłkarzyki na wolnym powietrzu oraz stolik do gry w szachy i „chińczyka” z siedziskami. Koszt tego zadania to blisko 350 tys. zł.

Poniżej: zdjęcia ze spotkania związanego z rozpoczęciem inwestycji oraz wizualizacje zagospodarowania terenu przy ul. Perepeczki.

 

social position