ŚRODOWISKO

O SMOGU BEZ ŚCIEMY!

Zimą 2016/2017 roku w Polsce został szeroko nagłośniony problem zanieczyszczenia powietrza w kraju. Niestety problem ten dotyczy także naszego miasta i nie powstał on ubiegłej zimy a narastał przez lata. Mimo podejmowanych działań… być może działań tych okazało się za mało

CHRONIMY DRZEWA

Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie … Niezwykły program na skalę ogólnopolską szczególnie …

Program Lepsza komunikacja

Działania w ramach programu podejmowane są w trzech obszarach, poprawy infrastruktory drogowej, taboru transportu publicznego oraz przestrzeni miejskiej dla jednośladów. Każdy z tych elementów ma istotny wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym mieście składające na skrócenie czasu przejazdu – mniejsze korki a tym samym mniej odprowadzonych do powietrza trujących…

Wymiana źródeł ciepła

Nietuzinkowa muzyka

Medernizacje cieplne budynków

niezapomniane warsztaty

Jak zmieniają się nasze drogi?

To, że w ostatnich latach w Częstochowie zrealizowaliśmy i realizujemy tak wiele inwestycji drogowych zawdzięczamy w dużej mierze funduszom unijnym i innym zewnętrznym środkom. Dobra infrastruktura drogowa, przyjazna dla wszystkich użytkowników to dla nas jeden z priorytetów i podstawa nowoczesnego miasta

Lepsza komunikacja

lepsza komunikacja to projekt uruchomiony w… w jego skład wchodzą… dzięki temu…

0
PLN
Inwestycji w trakcję tramwajowa
0
zakupionych pojazdów komuikacji miejskiej

SPRAWDŹ PUNKTY SZCZEPIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

W piątek 15 stycznia rozpoczyna się rejestracja do szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. 22 stycznia zacznie się proces rejestracji seniorek i seniorów powyżej 70. lat. Warto przypomnieć sobie jak można się rejestrować i gdzie w Częstochowie organizowane są punkty szczepień, w których sukcesywnie będą szczepione kolejne grupy wiekowe i społeczne.

(więcej…)

ZIELONO NA PÓŁNOCY

Przy wyremontowanej ulicy św. Brata Alberta pojawiła się nowa zieleń. Jest nie tylko ładna, ale też przystosowana do warunków miejskich.

Nowe nasadzenia to m.in. 1322 krzewy, 95 drzew liściastych i ponad 5,3 tys. m2 trawników. Wśród roślinności warto zwrócić uwagę na szczególnie urokliwe jarząby, które bardzo dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza i słabe warunki glebowe (przez co doskonale nadają się do nasadzeń miejskich). Gdy kwitną (w maju), zdobią je białe kwiaty zebrane w baldachogrona, natomiast potem zastępują je ozdobne, pomarańczowe owoce, które pozostają na drzewie, gdy liście już opadną.

SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

3 listopada rozpoczną się zapisy chętnych do udziału w miejskim programie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców z grup szczególnego ryzyka. Będzie z nich mogło skorzystać tysiąc osób. Program szczepień to w tym roku także element wsparcia m.in. seniorek i seniorów w walce z koronawirusem. Z uwagi na problemy z dostępem do szczepionek będą one przekazywane przychodniom przez dostawcę partiami.

(więcej…)

DEFINICJA PRZYPADKU COVID‐19 DLA NADZORU EPIDEMIOLOGICZNEGO

Od 31 października zmieniła się definicja przypadku Covid-19 na potrzeby nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Jest też nowy numer pod którym można otrzymać informacje na temat kwarantanny, uruchomiono również automatyczne powiadomienia o jej nałożeniu.
Informacje publikuje na swojej stronie Główny Inspektor Sanitarny.

(więcej…)

Apel do Pielgrzymów i Mieszkańców

W związku z trwającym stanem epidemii oraz rozpoczętym sezonem pielgrzymkowym, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk – w trosce o zdrowie przybywających – apeluje o ostrożność i rozsądek. Prosi też o powstrzymanie się w tym roku od masowego pieszego pielgrzymowania, które może stać się ogniskiem nowych zachorowań. W apelu do mieszkańców miasta zwraca się o zachowanie środków bezpieczeństwa i unikanie dużych skupisk ludzi.

(więcej…)