Zima na sportowo

Zima na sportowo

Wraz z rozpoczęciem okresu zimowego, w parku przy ul. 3 Maja na wszystkich chętnych czeka miejska ślizgawka. Na łyżwach możemy też pojeździć na sztucznym lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego.

Miejska Ślizgawka jest czynna w godzinach 10.00 – 20.00. Obiekt trzeci rok z rzędu funkcjonuje w parkach podjasnogórskich, na terenie Miejskich Kortów Tenisowych przy ul. 3 Maja 1. Korzystanie z tafli, szatni i toalet jest tradycyjnie bezpłatne. Za wypożyczenie pary łyżew trzeba zapłacić 5 zł za godzinę (3,50 zł dla posiadaczy kart: „Częstochowski senior”, „Rodzina+”, „Karta Dużej Rodziny”). Najmłodsi bezpłatnie korzystać mogą z kasków ochronnych i pingwinów pomagających w jeździe na łyżwach.

Sztuczne lodowisko dostępne jest od poniedziałku 11 listopada w godz. 10.00 – 20.00.

Funkcjonowaniem ślizgawki i lodowiska w Częstochowie zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprasza również na kryte pływalnie przy Liceum Sienkiewicza (przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56) oraz przy przy Al. Niepodległości.

Ponadto MOSiR organizuje także XXVI edycję Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. O miano najlepszej drużyny walczy obecnie 19 drużyn. Zmagania w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” rozpoczęły się 5 stycznia, a zwycięzców rozgrywek poznamy 7 marca. Tytułu mistrzowskiego broni drużyna ZC Michaś. Za nimi na podium w poprzedniej edycji znalazły się drużyny Jagiellończycy i Jędryka Klub 54 Exact Systems.

Dodatkowo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza również wszystkich seniorów na zajęcia gimnastyczne, ogólnorozwojowe oraz zajęcia z tenisa stołowego.

W czasie ferii rozgrywane są również turnieje w piłkę nożną i siatkówkę dla częstochowskich uczniów. Zapisy trwają.

Szczegóły korzystania z oferty MOSiR w załączniku.

social position