ZBLIŻA SIĘ 1 LISTOPADA – O BEZPIECZEŃSTWO ZADBA TAKŻE STRAŻ MIEJSKA

ZBLIŻA SIĘ 1 LISTOPADA – O BEZPIECZEŃSTWO ZADBA TAKŻE STRAŻ MIEJSKA

Funkcjonariusze będą m.in. intensywnie patrolować okolice cmentarzy, gdzie właśnie w tym okresie wzrasta ryzyko kradzieży czy wykroczeń.

 

Straż Miejska ze zwiększoną częstotliwością zaczyna właśnie patrolować okolice częstochowskich nekropolii w ramach akcji „Znicz”. Strażnicy współpracują z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz funkcjonariuszami z częstochowskich komisariatów. Wspólne patrole obejmują okolice nekropolii, ale także inne rejony miasta.
 
Z kolei z piątku na sobotę rozpocznie się akcja „Hiena” – funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego przy cmentarzach, gdzie w okolicach 1 listopada dochodzi do częstszych niż zwykle kradzieży i wykroczeń. W tych dniach – niestety –  uaktywniają się osoby kradnące wiązanki kwiatów i znicze. Dlatego strażnicy będą prowadzić tam wzmożone kontrole, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Potrwa to aż do wtorku, 2 listopada, do godz. 22.00.

Straż Miejska ostrzega też przed kieszonkowcami, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać tłok w środkach komunikacji miejskiej. Pilnujmy zatem swoich portfeli, dokumentów i telefonów komórkowych!

Wielu z nas wyjeżdża bądź w najbliższych dniach wyjedzie poza Częstochowę, aby odwiedzić groby w innych miejscowościach. Poprośmy sąsiadów lub kogoś z rodziny o zwrócenie uwagi na nasze mieszkania czy domy. Takie ,,sąsiedzkie czuwanie” zmniejsza ryzyko włamań czy kradzieży podczas naszej nieobecności. Przed dłuższymi wyjazdami warto rozważyć też montaż systemów alarmowych lub monitoringu, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa naszych domów czy mieszkań.
 
Straż Miejska przypomina o tymczasowej reorganizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Całe ulice albo ich wybrane odcinki będą wyłączone z ruchu i zamienione w trakty dla pieszych. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i bezwzględnie się do niego stosować. Ze szczegółami zmian w organizacji ruchu można się zapoznać pod linkiem https://www.czestochowa.pl/page_id=1000923  

Cały czas należy stosować się również do obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.

na podst. informacji Straży Miejskiej
u góry: zdjęcie poglądowe (źródło: https://pixabay.com/pl/photos/gr%c3%b3b-cmentarz-chrze%c5%9bcija%c5%84stwo-znicz-1318299/ )

social position