WOŚP – GRAMY Z GŁOWĄ

WOŚP – GRAMY Z GŁOWĄ

W najbliższą niedzielę odbędzie się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza przeniesie się do internetu.

Tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem „Gramy z głową!”, a fundusze będą zbierane dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 31 stycznia częstochowski sztab WOŚP zorganizuje transmisję, podczas której zaplanowano takie wydarzenia, jak:

·         Wywiady z ludźmi kultury – Tomasz Sętowski, Jerzy Kędziora, Olek Klepacz, Joanna Ambroz.

·         Wywiady live z fundacjami – DKMS, ELTROX, “DR. CLOWN”, PSIA DUSZKA

·         Pozdrowienia od znanych i lubianych (m. in. Artur Barciś, Radio Złote Przeboje, Wiolka Walaszczyk, Piotr Bukartyk)

·         Dużo dobrej muzyki (koncert zespołu Venia z Meksyku, dr Veers ze Szkocji, Natalia Szczypuła, Orkiestra Online).

·         Licytacje live!

·         Przekazanie niebieskiej kurtki Marcina Najmana Krzysztofowi Stanowskiemu.

·         Niespodzianka podczas światełka do nieba

WARSZTATY

Przez całą finałową niedzielę, na platformie Clickmeeting, trwać będzie Częstochowska Akademia Sztuk Przepięknych z warsztatami poświęconymi takim tematom, jak:

·         Trening z Quick ShotKickboxing

·         Tańce jak zbajki

·         Czytaniebajek

·         Występ malowaniapiaskiem

·         Szkolenie o pracy zniepełnosprawnymi

·         Mówić to mało, trzeba mówić dorzeczy

·         Chciałbym pracować w radiu… i co dalej? – trudne początki i kulisy pracy w ogólnopolskiej stacji radiowej

·         Pomoc drugiemuczłowiekowi

·         Wewnętrzny ogień- klucz dozdrowia

·         Pierwsze kroki w zawodowejkarierze

·         ŻUŻLOWELOVE

Podczas warsztatów zostanie udostępniona wirtualna eSkarbonka sztabu WOŚP, na którą będzie można przelewać pieniądze bez wychodzenia z domu.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Jak co roku w Częstochowie odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących:

·         Samochodowa ParadaSerc

·         VIII Śląska IntegracjaTerenowa

·         Morsowanie ze ZmorsowaniCzęstochowa

·         Wirtualny Bieg Policz Się zCukrzycą

Dodatkowo można będzie zagrać w grę miejską przy użyciu aplikacji od firmy GeoGames, która zapoznaje z historią Częstochowy i ciekawostkami o mieście.

WOLONTARIUSZE

W tym roku na ulice Częstochowy wyjdzie 300 wolontariuszy, czyli prawie dwa razy mniej niż zazwyczaj – to oznacza, że będą mieli dwa razy cięższe puszki. W siedzibie sztabu wolontariuszy będzie 30.

LOKALNE FIRMY

Przedstawiciele lokalnych firm zajmą się gotowaniem. Przygotują m.in.: „Danie z sercem”- Obiady u mamy, pizzę w kształcie serca – Tajemniczy Ogród i wiele innych atrakcji.

TRADYCJA

Podczas 29 finału nie może zabraknąć IX Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. Odbędzie się on w formie wirtualnej- biegniemy w niedzielę o 11.00 – każdy z wybranego przez siebie miejsca, na wybranym przez siebie dystansie! Na uczestników czeka 150 pakietów startowych i pamiątkowych medali dla biegaczy.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://wosp.czest.pl/ oraz profilach: https://www.facebook.com/wosp.czestochowa

https://www.instagram.com/wosp_czestochowa

Transmisje z wydarzeń będą dostępne również na fanpage’ach Miejska, oraz Aktywna Częstochowa!

OKF DLA WOŚP

Aby wesprzeć Orkiestrę, można też… obejrzeć film. Częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej zaprasza na pokaz online wyjątkowej produkcji „120 uderzeń serca” w reżyserii Robin’a Campillo – zdobywcy Grand Prix MFF w Cannes 2017 oraz 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na tegoroczny cel WOŚP

W dniach 29-31.01.2021 na platformie mojeekino.pl pojawi się możliwość nabycia 48-godzinnego dostępu do filmu w cenie 15zł.

https://www.mojeekino.pl/vods/vod.574

Ponadto w serwisie dostępna będzie również popularnonaukowa prelekcja prof. dr hab. Brygidy Knysz – Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wykład pogłębi tematykę związaną z chorobą AIDS i wirusem HIV.

Opis filmu:
Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=u07zYu-DzpA&feature=youtu.be

Źródło informacji: WOŚP CZĘSTOCHOWA

social position