Więcej zieleni przy częstochowskich ulicach

Więcej zieleni przy częstochowskich ulicach

Coraz więcej zieleni widać przy realizowanych inwestycjach drogowych i komunikacyjnych. Majowe deszcze sprawiają, że wygląda efektowniej.  

Utrzymanie większości dotychczasowej zieleni i nowe nasadzenia, w ramach programu Kierunek Przyjazna Częstochowa, zmieniły otoczenie m.in. budowy węzła przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego czy kończącą się przebudowę ul. Łódzkiej. Nowa zieleń pojawiła się także w obrębie bramy wjazdowej do zajezdni MPK od strony al. Niepodległości.

– Działania nadzorcze nad realizowanymi zadaniami pozwalają także na wychwycenie błędnych rozwiązań dotyczących zieleni i ich weryfikację w odpowiednim czasie – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie. – Tak, jak przy Skwerze Junaków na terenie budowy węzła przesiadkowego przy Dworcu PKP Raków, gdzie miejsce nasadzenia kilku sadzonek drzew, ujętych w ramach inwestycji, nie pozwoliłoby na ich prawidłowy rozwój. Dlatego w efekcie interwencji miejskich służb ochrony środowiska i MZDiT rośliny – bez szkody dla ich egzystencji – zostaną przesadzone w inne miejsce na terenie trwającej budowy, gdzie będzie możliwa ich prawidłowa wegetacja.
Odbiór techniczny całego zadania odbędzie się po zakończeniu budowy wszystkich węzłów przesiadkowych. Zgodnie z umową powinno się to stać latem.

social position