Wakacyjny “Kurier Samorządowy”

Wakacyjny “Kurier Samorządowy”

Z najnowszego Częstochowskiego Kuriera Samorządowego dowiemy się m.in. dlaczego warto będzie korzystać z centrów przesiadkowych, gdzie rosną japońskie drzewa Kikushidare-zakura i dokąd w wakacje wybrać się pociągiem, by poodkrywać uroki nieodległej Jury.

Idea funkcjonowania centrów przesiadkowych w najprostszym rozumieniu polega na tym, żeby nie spędzać połowy życia w korkach wewnątrz samochodów, tylko np. dojechać dajmy na to rowerem, czy autobusem do danego węzła, przesiąść się do pociągu byle jakiego i pojechać w siną dal – wyjaśnia Łukasz Stacherczak, autor programu.A wszystko po to, żeby przemieszczając się z punktu A do punktu B wiadomo było, gdzie stanąć, gdzie ruszyć, gdzie pędzić i gdzie… skręcowywać. O szczegółach inwestycji opowiada Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT.

 

O tym jak dobrze spędza się czas latem w totalnie zrewitalizowanej strefie wypoczynku przy zbiorniku Adriatykmożna posłuchać i zobaczyć w drugiej części „Kuriera”. To nie tylko plaża z piaskiem znad morza, restauracja z tarasem, wypożyczalnia sprzętu, ale nawet… japońskie drzewa „Kikushidare-zakura. O tym czemu ma służyć to miejsce oraz o inwestycjach i niespodziankach, które jeszcze nas czekają w Parku Lisiniec mówi Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy.

Materiał uzupełniają historie o plażowaniu z debiutującym, bardzo młodym ekspertem w roli głównej.

W ostatniej części programu Daniel Zalejski z Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Częstochowie zaprasza na wycieczkę kolejową z dziećmi lub… bez nich. Wystarczy wsiąść do pociągu, przejechać kilka, kilkanaście, no może kilkadziesiąt kilometrów i wypoczywać w zupełnie innych okolicznościach nie tylko przyrody. Jest m.in. o rezerwacie archeologicznym tuż przy stacji Częstochowa Raków, o spacerze doliną Górnej Warty w Korwinowie, no i o Poraju, w którym jest jak… w raju.

Całość można obejrzeć w serwisie YouTube tutaj

social position