Teraz Lepsza Praca – Akademia Rozwoju Kompetencji

Teraz Lepsza Praca – Akademia Rozwoju Kompetencji

Dzięki „Akademii rozwoju kompetencji” 200 osób będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje w poszukiwanych na lokalnym rynku pracy specjalnościach. To kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym wpisujący się w działania pod hasłem „Teraz Lepsza Praca”, mające na celu podnoszenie standardów zatrudnienia i rozwój kompetencji zawodowych częstochowian.   

Z kursów kwalifikacyjnych lub certyfikowanych będą mogły w ramach projektu skorzystać zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne. Chcemy im pomóc w uzyskaniu lepszej, lepiej płatnej, bardziej rozwojowej pracy.

Budżet realizowanych obecnie kilku projektów edukacyjnych (w tym projektu „Zawodowa współpraca”) oraz związanych z doposażeniem szkół zawodowych to ponad 24 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowi blisko 22 mln zł.

Informacje nt. terminu rekrutacji do projektu zostaną podane w maju. Będzie ona prowadzona w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Przechodniej, natomiast biuro projektu ma działać w Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta.

Więcej szczegółów o projekcie szukajcie tutaj.

social position