ŚWIĄTECZNE GRANIE Z KUBĄ Z GWIAZDAMI

ŚWIĄTECZNE GRANIE Z KUBĄ Z GWIAZDAMI

Ponad sześć tysięcy widzów w piątek, 29 grudnia bawiło się w Hali Sportowej Częstochowa podczas drugiej edycji charytatywnej imprezy „Świąteczne Granie z Kubą”.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Ludzki Gest”.
W turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy rywalizowały zespoły złożone z przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego. Po emocjonującym finale trofeum wznieśli zawodnicy drużyny „Czerwonej”, w której główne role grali byli reprezentanci Polski – Radosław Gilewicz i Marcin Wasilewski. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne rozgrywane systemem „hokejowym” (w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 5:5). Gorycz finałowej porażki przełknąć musieli „Zieloni” z braćmi Błaszczykowskimi, Joanną Jędrzejczyk, Jerzym Brzęczkiem i Pawłem Małaszyńskim w składzie.

Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Materna, a na boisku zobaczyliśmy oprócz braci Błaszczykowskich m.in. Annę Wyszkoni, Kamila Wilczka, Piotra Gacka, Piotra Gruszkę, Grzegorza Proksę, Irka Bieleninika, Kajetana Kajetanowicza, Artura Siódmiaka, Tomasz Smokowskiego, Macieja Janowskiego, wiceprezydenta Częstochowy Jarosława Marszałka, a także raperów Eldo, Libera oraz Korteza.
W drugiej części porywający koncert dali znakomici artyści – Eldo, Kortez i O.S.T.R.

Dochód z biletów-cegiełek przekazany został na potrzeby podopiecznych Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Część dochodu z biletów trafi także do Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

social position