Świąteczne Granie z Kubą z Gwiazdami

Świąteczne Granie z Kubą z Gwiazdami

Już po raz trzeci gwiazdy świata sportu i kultury zagrały w Hali Sportowej Częstochowa podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego, zorganizowanego przez fundację „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego. Wydarzenie obejrzało kilka tysięcy widzów.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, w turnieju rywalizowały cztery drużyny złożone z przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego. Na parkiet wyszli m.in.: Anita Włodarczyk, Marcin Walislewski, Łukasz Piszczek, Mateusz Bieniek, Maciej Janowski, Paweł Małaszyński, Patryk Dudek, Janusz Panasewicz, Irek Bieleninik, Kajetan Kajetanowicz, Artur Sowiński, Piotr Gacek, Robert Korólczyk, Bartosz Demczuk, Marcin Szczurkiewicz, Dawid Celt, Agnieszka Radwańska, Bartosz Kapustka, czy Michał Paszczyk.

Podczas wydarzenia rozegrano 4 mecze: najpierw dwa eliminacyjne, a potem o 3 i 1 miejsce. Wygrała drużyna zielonych, ale nie miało to większego znaczenia, bowiem najważniejszy był cel imprezy, czyli pomoc podopiecznym Fundacji „Ludzki Gest”.

Po zakończeniu części sportowej wszyscy przybyli mogli zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z uczestnikami turnieju. Na miłośników muzyki hip-hop czekały kolejne atrakcje. Na scenie, do późnych godzin nocnych, występowały gwiazdy gatunku: Kaen, Małach i Rufuz, Zbuku, Ostry/Bezimienni, Tede i O.S.T.R.

Dochód z biletów-cegiełek przekazany został na potrzeby podopiecznych Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.

 

social position