Strajk nauczycieli – czwarty dzień

Strajk nauczycieli – czwarty dzień

W Częstochowie 11 kwietnia nadal strajkowały 93 miejskie placówki oświatowe. Mimo strajku w 23 miejskich szkołach odbył się drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Tak jak wczoraj było to możliwe dzięki dobrej współpracy środowiska oświatowego i zrozumieniu ze strony strajkujących nauczycieli.

Według informacji z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy w strajku uczestniczyło w miejskich placówkach w czwartek niespełna ok. 2 tys. nauczycielek i nauczycieli.
522 z różnych powodów (L4, opieka nad dzieckiem, urlopy dla poratowania zdrowia) było w szkole nieobecnych, reszta nie miała tego dnia zajęć, nie przystąpiła do strajku bądź nie pojawiła się w szkole z innych powodów (łącznie ok. 970 osób). Na dzisiejszą i wczorajszą statystykę wpływ miały – bez wątpienia – egzaminy gimnazjalne. Część nauczycieli – w trosce o gimnazjalistów – zawiesiła akcję strajkową.

Dzisiaj w ramach egzaminu gimnazjalisty w 23 miejskich szkołach prowadzących oddziały gimnazjalne odbyła się część matematyczno-przyrodnicza. Jutro – na zakończenie – egzamin z języka obcego.

 

social position