Sprawdzili, jak to jest na wolnym rynku

Sprawdzili, jak to jest na wolnym rynku

Młodzież czterech szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w grze ekonomicznej zorganizowanej w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Był to element projektu ,,Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości”, realizowanego przez Wydział Polityki Społecznej UM i jego partnerów.  

Celem zabawy pod hasłem ,,Chłopska Szkoła Biznesu” było zachęcenie uczennic i uczniów, aby spróbowali przyjąć rolę podmiotów uczestniczących w symulowanej gospodarce wolnorynkowej. Podczas gry młodzież miała szansę rozwijać umiejętności społeczne i interpersonalne.

Grający zawierali ze sobą transakcje i przeprowadzali operacje gospodarcze obarczone ryzykiem ekonomicznym – symulację wygrały drużyny, które zgromadziły najwięcej majątku w pieniądzu i w dobrach materialnych.  

W wolnorynkowych zmaganiach uczestniczyły ,,spółki” z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół im. gen. Wł. Andersa oraz Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych.

Grę zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

A oto wyniki rywalizacji wyłonionych do finału spółek:

I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
II miejsce: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych
III miejsce: V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza

Projekt ,,Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” realizuje Wydział Polityki Społecznej UM we współpracy z partnerami biznesowymi, instytucjonalnymi i naukowymi.


na podst. informacji z Wydziału Polityki Społecznej
na zdjęciach: gra w sali sesyjnej 

social position