Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

W Ratuszu Miejskim odbyła się konferencja pt. „Polska i Świat 2019 – perspektywy dla gospodarki i biznesu”. Jej uczestnicy dyskutowali o globalnych wyzwaniach dla dzisiejszej gospodarki.

W zorganizowanym przez Konfederację Lewiatan i Regionalną Organizację Pracodawców w Częstochowie spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, poseł na Sejm Halina Rozpondek, prezydent konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, a także przedstawiciele władz Częstochowy, instytucji miejskich, uczelni wyższych oraz lokalni przedsiębiorcy.

W czasie konferencji zgromadzeni wzięli udział w panelu dyskusyjnym poświęconym nowym wyzwaniom przed jakimi stają polskie samorządy, zwłaszcza te, które kiedyś były stolicami województw. Dyskusja poświęcona była m.in. różnorodności, moralności i etyce w świecie powszechnej digitalizacji, a także budowaniu właściwych relacji międzyludzkich i możliwościom czerpania z tradycji innych kultur we współpracy międzynarodowej.

Po zakończeniu części teoretycznej, w kamieniczce przy ulicy Targowej odbyły się warsztaty poświęcone prawu pracy. Zainteresowani mogli również uzyskać informacje na temat możliwości i zasad udziału przedsiębiorstw w przygotowaniu opinii Konfederacji Lewiatan do projektów, ustaw i rozporządzeń oraz obejrzeć prezentację modelu monitorowania zmian w przepisach prawa, wdrożonego w konfederacji w roku 2018.

social position