Sportowe nagrody rozdane

Sportowe nagrody rozdane

Zawodnicy, szkoleniowcy i działacze znaleźli się w gronie 115 osób nagrodzonych bądź wyróżnionych za wybitne osiągnięcia w częstochowskim sporcie w 2017 roku.

 

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe odbyła się 27 marca w Hali Sportowej Częstochowa.

Po rozpatrzeniu wniosków przez komisję opiniującą i Prezydenta Częstochowy nagrody przyznano 39 osobom (4 nagrody I stopnia, 5 nagród II stopnia i 30 nagród III stopnia), wśród których znalazło się 23 zawodników oraz 16 trenerów i działaczy. Wyróżnienia otrzymało z kolei 76 osób – 57 zawodników oraz 19 trenerów i działaczy.

Dodatkowo trzy osoby zostały wyróżnione z inicjatywy Prezydenta Częstochowy za szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej w naszym mieście. Wyróżnienia odebrali: Władysław Prochaska z Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Jarosław Ociepa ze Śląskiego Związku Badmintona w Częstochowie oraz Zbigniew Markowski ze Stowarzyszenia Klub Sportowy Markowski Volley Częstochowa.

Goście obejrzeli krótki film na temat sportu w Częstochowie, a wręczaniu nagród i wyróżnień towarzyszyły prezentacje multimedialne poświęcone laureatom. Uroczystość uświetnił także występ duetu wokalno-fortepianowego: Iwona Korgól i Jakub Zieliński.

Nagrody laureatom wręczyli: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz jego zastępcy, Jarosław Marszałek i Andrzej Szewiński.

Wszyscy laureaci otrzymali statuetki z grawertonem, a nagrodzeni – także nagrody finansowe (I stopnia – 3 tys. zł, II stopnia – 2 tys. zł, III stopnia – 1 tys. zł).

LISTA WSZYSTKICH NAGRODZONYCH tutaj

social position