Senioralia 2017

Senioralia 2017

Wojciech Gąssowski, Rudi Schuberth oraz Kazimierz Kowalski to gwiazdy tegorocznych Senioraliów. Częstochowskie Święto Seniorów odbędzie się 12 i 13 października 2017 r. w Hali Sportowej Częstochowa.

– Tak jak studenci mają juwenalia, tak seniorzy – Senioralia. W poprzednim roku zainteresowanie imprezą było dużo większe niż się spodziewaliśmy. Dlatego w tym roku impreza odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa, która ma lepsze zaplecze i powinna pomieścić wszystkich chętnych.

W ramach święta seniorów w HSC – 12 X po przekazaniu seniorom kluczy do bram miasta (o godz. 11) odbędą się zajęcia rekreacyjne, taneczne i gimnastyczne oraz poczęstunek (w tym dniu wstęp na imprezy jest wolny), a następnego dnia – 13 X  – od godz. 18 zaplanowano w HSC koncerty Wojciecha Gąssowskiego, Rudiego Schubertha oraz gwiazd opery i operetki zaproszonych przez Kazimierza Kowalskiego (koncert „W krainie uśmiechu”). Po występie Rudiego Schubertha z Big Silesian Band najwytrwalsi będą mogli jeszcze uczestniczyć w potańcówce. Na dzień koncertów bilet dla seniorów powyżej 60. roku życia kosztuje 10 zł, dla reszty jest mniej promocyjnie – 100 zł.

Seniorzy będą mogli dostać się na Halę w czwartek bezpłatnymi autobusami MPK, podstawionymi na plac Biegańskiego między godz. 9 a 9.45, natomiast następnego dnia bezpłatna linia autobusowa MPK dla seniorów będzie kursować od godz. 16.37 – na trasie z dworca PKP Stradom, przez rondo Mickiewicza, dworzec PKS, Korczaka, Komendę Miejską Policji, II aleję Najświętszej Maryi Panny i Stary Rynek – do Hali Sportowej Częstochowa.

Rozkład jazdy:

http://mzd.czest.pl/images/rozklady/rozklady_11.10.2017r/0077/w.htm

Bilety na Senioralia można kupić w Miejskim Domu Kultury, Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, Hali Polonia, Hali Sportowej Częstochowa, w Miejskiej Galerii Sztuki oraz w siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Szczegółowy program: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=9616

social position