Ray Wilson zaśpiewa na 90lecie Wodociągów

Ray Wilson zaśpiewa na 90lecie Wodociągów

Szkocki wokalista – znany choćby z ostatniego składu legendarnego Genesis czy grupy Stiltskin – wystąpi w piątek, 31 sierpnia, o godz. 20.30. Koncert będzie częścią obchodów 90-lecia powstania Wodociągów Częstochowskich.

 

Pierwszy zespół Ray Wilson (ur. 1968) założył z bratem Steve’em. W 1994 roku dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin – to właśnie sukces tej grupy zwrócił na niego uwagę muzyków Genesis, szukających wokalisty mogącego zająć miejsce Phila Collinsa.  Ray Wilson był frontmanem Genesis w latach 1996–1999, współtworząc album „Calling All Stations“, a potem jadąc z grupą w światową trasę. Po rozwiązaniu Genesis, w 2001 roku rozpoczął karierą solową. Pierwszy solowy album „Change” wydał w 2003 roku. Ostatnie lata były dla niego szczególnie owocne – pojawiły się aż trzy nowe płyty artysty: akustyczna „Song for a friend” oraz „Makes me think of home”, a także koncertowy album „Time and Distance”. Ray Wilson wielokrotnie gościł w audycjach w radiowej ,,Trójce” , m.in. u Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego. W ,,Trójce” odbył się także koncert na 20-lecie jego twórczości. Wokalista jest także założycielem działającej w Poznaniu fundacji, której celem jest wspieranie i aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Podczas częstochowskiego koncertu możemy spodziewać się – oprócz solowej twórczości Szkota – także wielkich przebojów Genesis. Wcześniej na scenie pojawi się również dobrze znany częstochowskiej publiczności Paweł Łowicki Band.

social position