Przebudowa ul. Korfantego – finał coraz bliżej

Przebudowa ul. Korfantego – finał coraz bliżej

Prace przy gruntownej przebudowie ul. Korfantego pomiędzy Rondem Szwejkowskiego a Skwerem Lotników wkroczyły w końcową fazę. W miniony weekend, przy całkowitym zamknięciu tego odcinka dla ruchu, układana była warstwa ścieralna nawierzchni.
To strategiczne zadanie drogowe będzie miało wpływ nie tylko na poprawę warunków drogowych, ale także zwiększy możliwości inwestowania i prowadzenia biznesu w Częstochowie – budowana infrastruktura znacznie poprawi bowiem obsługę m.in. licznych terenów inwestycyjnych w jej sąsiedztwie.

W obecności inspektorów nadzoru, pracom prowadzonym na 2,5-kilometrowym odcinku w ostatni weekend przyglądali się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, jej wiceprzewodniczący Łukasz Kot, a także zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Piotr Kurkowski.

To kolejna inwestycja w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, która jednocześnie będzie oddziaływać na aspekty ekonomiczne i przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta.

Zakres prac objął wykonanie jezdni o szerokości 7 m, przebudowę istniejących skrzyżowań (korektę łuków i wymianę nawierzchni na wlocie), a także budowę ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie ulicy na całym odcinku oraz po lewej stronie – do zjazdu na teren huty przed Skwerem Lotników. Powstały również odcinki ciągu pieszego w obrębie skrzyżowań i przy przystankach autobusowych oraz miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych. Skwer Lotników przeszedł przebudowę w celu wydzielenia pętli dla zawracania autobusów. Całości dopełnia budowa kanalizacji deszczowej oraz zainstalowanie nowego oświetlenia.

Roboty zakończą się za miesiąc. Ich wartość oscyluje w okolicach 22,5 mln zł.

 na podst. informacji z MZDiT, Marcin Breczko

na zdjęciach: prace na ul. Korfantego w ostatni weekend

social position