Plejada gwiazd na “Świątecznym Graniu Z Kubą”

Plejada gwiazd na “Świątecznym Graniu Z Kubą”

W sobotę 28 grudnia 2019 r. w Hali Sportowej Częstochowa gwiazdy sportu i estrady zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz czwarty. Biletem wstępu na imprezę jest jak zwykle cegiełka Fundacji „Ludzki Gest”. 

O Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy w charytatywnym turnieju piłkarskim rywalizować będą m.in. Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk, Joanna Jędrzejczyk, Anna Wyszkoni, Bartosz Zmarzlik, Piotr Gacek, Paweł Małaszyński, Łukasz Piszczek, Piotr Małachowski, Artur Siódmiak, Paweł Brożek i Kajetan Kajetanowicz.

W muzycznej części wydarzenia wystąpią z kolei gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej: KeaN, FEJZ, POKAHONTAZ, JEDEN OSIEM L, PLAN BE, OSTRY/Bezimienni i O.S.T.R. Jak co roku całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na wsparcie chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”.

– Tegoroczna edycja imprezy pozwoli pozyskać naszej Fundacji „Ludzki Gest” dodatkowe fundusze, które przeznaczymy na wsparcie dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej, na rozwój ich talentów i zainteresowań. Ale „Świąteczne Granie z Kubą” to także świetna zabawa, podczas której kibice i widzowie mogą spotkać swoich idoli, zrobić z nimi zdjęcie, porozmawiać. Ten społeczny charakter imprezy, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, jest także bardzo ważny. Jak co roku nie zawiedli nas nasi goście – przyjaciele Kuby, dzięki którym z pewnością uda się wypełnić Halę Sportową Częstochowa. Serdecznie im dziękujemy. Zapraszamy wszystkich w sobotę 28 grudnia – atrakcji sportowych i muzycznych jak zwykle nie zabraknie! – powiedział Dawid Błaszczykowski, który od pierwszej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” odpowiada za organizację imprezy.

 „Świąteczne Granie z Kubą” to wydarzenie, w którym uczestniczą całe rodziny. W pierwszej części rozgrywany jest turniej piłkarski, w którym rywalizują drużyny złożone z przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego. Po zakończeniu zmagań sportowych na scenę wkraczają artyści polskiej sceny hiphopowej.  

– Każdy pozytywny ludzki gest, z którego korzystają inni, wart jest wsparcia. Dlatego Częstochowa wspiera Fundację “Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego w czasie kolejnego świątecznego grania w Hali Sportowej Częstochowa. To impreza, która ma szczytny, charytatywny cel, a jednocześnie jest okazją do świetnej zabawy dla wszystkich – zarówno zaproszonych gwiazd sportu i estrady, jak i licznej częstochowskiej publiczności. Mam nadzieję, że i tym razem Hala będzie pełna pozytywnie myślących ludzi, chcących pomóc podopiecznym Fundacji, której patronuje człowiek i sportowiec mający szczególne miejsce w sercach Polaków, a częstochowian – w szczególności – powiedział podczas konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczne wydarzenie Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, w której uczestniczył także jego zastępca Jarosław Marszałek.

Specjalnie dla uczestników koncertów Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wydłużą oraz wzmocnią komunikację na liniach przy hali, aby zapewnić widzom bezpieczny i wygodny powrót do domów.

Do wejścia na „Świąteczne Granie z Kubą 2019” uprawniają zakupione wcześniej cegiełki,które są odpowiednikami biletów (obowiązują osoby powyżej 7. roku życia). Cegiełki  można kupić online poprzez portal: www.kulturairozrywka.pl oraz facebook.com/FundacjaLudzkiGest, a od 6 grudnia 2109 r. także w częstochowskich lokalach: Pub Stacherczak, Cosmo i Klub Tori. Cegiełki można też kupić dokonując przelewu na konto Fundacji „Ludzki Gest” nr: 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy napisać: CEGIEŁKA MECZ+KONCERT lub CEGIEŁKA TYLKO KONCERT, liczbę zamówionych biletów-cegiełek, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby odbierającej cegiełki w dniu imprezy. Cegiełki zakupione w ten sposób będzie można odebrać po okazaniu potwierdzenia przelewu.

Ceny cegiełki: turniej piłkarski + koncert – 40 zł; sam koncert (możliwość wejścia po godz. 20:30) – także 40 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie przekazywany jest na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.

***

„Świąteczne Granie z Kubą” wspierają firmy Drutex, Allper, Stolzle Częstochowa i PLAY (Sponsorzy). Partnerami wydarzenia są także: PGNiG, Fundacja Lotos, 4F, Pepsi, Udziałowiec, Hotel Arche Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa, Aktywna Częstochowa.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.

Więcej informacji na: www.ludzkigest.orgi facebook.com/FundacjaLudzkiGest.

Na podstawie informacji prasowej Fundacji „Ludzki Gest”

social position