Nowy plecak na nowy rok szkolny – podsumowanie

Nowy plecak na nowy rok szkolny – podsumowanie

W miniony weekend w Parku Lisiniec odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej ,,Nowy plecak na nowy rok szkolny”. Podczas finału połączonego z piknikiem rodzinnym, 350 dzieci otrzymało plecaki z pełnym wyposażeniem.

Sobota mimo deszczowej aury upłynęła pod znakiem koncertów. Na scenie wystąpili APRESS BAND, LASTROAD, CLODIE i MATEUSZ MIJAL. Gwiazdami wieczoru byli VIDEO oraz MEZO.

W niedzielę w programie znalazł się piknik edukacyjnyoraz finał akcji ,,Nowy plecak na nowy rok szkolny”, podczas którego350 dzieci z rodzin potrzebujących otrzymało plecaki z pełnym wyposażeniem. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu darczyńców, koszt jednego to ponad 200 złotych.

Podczas pikniku m.in. promowano rodzicielstwo zastępcze, zachęcano do głosowania w budżecie obywatelskim, skorzystania z poradnictwa zawodowego oraz samobadania w ramach profilaktyki raka piersi i jąder.

– Akcja osiągnęła w tym roku pełnoletniość. Cieszę się, że wydarzenie, które zapoczątkowałem osiemnaście lat temu, tak się rozwinęło. Włącza się w nią mnóstwo częstochowskich instytucji, organizacji pozarządowych, darczyńców, przedsiębiorców, co pokazuje, że mamy w Częstochowie otwarte serca i umiemy z sobą świetnie współpracować.

Tego dnia na częstochowianki i częstochowian czekały także stoiska przygotowane przez częstochowskie instytucje i organizacje, animacje, zabawy, quizy, konkursy kulinarne, pokaz pierwszej pomocy, turniej siatkarski, marsz nodric walking i zawody biegowe dla dzieci.

Na scenie wystąpili m.in.: Paweł Łowicki Band, Iwona Chołuj i Marta Honzatko, Iga Kozacka oraz Amelia Cierpiał.

Impreza została zorganizowana przez Radnego Miasta Częstochowy Dariusza Kapinosa, Fundację Chrześcijańską Adullam, Fundację Dla Rozwoju oraz Urząd Miasta Częstochowy. W realizację wydarzenia włącza się również wiele organizacji pozarządowych działających na terenie miasta, a także Dzielnicowe Ośrodki Społeczności Lokalnych i wolontariusze.

social position