Nowe radiowozy

Nowe radiowozy

Częstochowscy policjanci mają 10 nowych radiowozów. Otrzymali je dzięki dofinansowaniu od miasta i województwa.

Nowe toyoty auris wyposażone są w hybrydowe, spalinowo-elektryczne silniki o pojemności 1.8 litra i mocy 136 KM. Pojazdy trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz miejskich komisariatów. Częstochowa jest jednym z 11 śląskich miast, które otrzymały nowe radiowozy. Łącznie do policjantów w całym województwie trafiło ich 34.

10 maja na parkingu przed Komendą Miejską Policji, funkcjonariusze odebrali pojazdy. Kluczyki wspólnie wręczyli im prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik.

– Trzeba zaznaczyć, że nasza Policja została doposażona najlepiej w całym województwie. Inne garnizony nie otrzymały nawet połowy tego, co częstochowski. To zasługa współpracy i konsekwentnych starań samych policjantów – mówił Krzysztof Matyjaszczyk.

Nowe radiowozy kosztowały 920 tys. zł (92 tys. za jeden). Ich zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu: 350 tys. zł to środki z budżetu Częstochowy, reszta pochodzi z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu Policji.

social position