Nowa inwestycja ZF w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Nowa inwestycja ZF w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

ZF rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Polsce w zakresie zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Koncern właśnie rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego i biurowca w Częstochowie.

Budowa nowego oddziału na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na częstochowskich Skorkach rozpoczęła się od symbolicznego wbicia łopaty we wtorek 5 czerwca. Całość ma być gotowa w przyszłym roku.

Nowy zakład będzie produkował elementy elektroniczne dla przemysłu motoryzacyjnego, a w szczególności nowej generacji kamery samochodowe. Ich kolejne generacje będą użyte jako element budowy samochodów autonomicznych, których pojawienie się w naszej rzeczywistości jest określane mianem zmiany cywilizacyjnej – mówił dyrektor Zakładu Produkcji Samochodowych Poduszek Powietrznych ZF Artur Ogiński.

Nowa hala produkcyjna o powierzchni 10 tys. m kw. da pracę ponad 300 osobom. Centrum inżynierii elektronicznej będzie wspomagać dalszy rozwój sektora przemysłu elektronicznego. W tej samej lokalizacji powstanie również biurowiec Centrum Usług Biznesowych, które zatrudni kolejnych 240 osób.

Wierzę, że zakład, który tu powstanie, będzie wyznaczał nowe kierunki rozwoju i innowacji w motoryzacji. Liczymy, że Częstochowa będzie ważnym punktem w drodze do realizacji opracowanej przez ZF wizji zero, czyli zero emisji, zero wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na drogach.

Budowa nowego zakładu i biurowca to jeden z elementów odpowiedzi ZF na rosnące zapotrzebowanie europejskiego rynku. Obecnie koncern zatrudnia w Polsce 8 000 pracowników, z czego około 6 300 pracuje przy produkcji i w dziale administracji zakładów w Częstochowie. Oddział ten jest również odpowiedzialny za produkcję modułów poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa. Nowy zakład produkcyjny ZF Global Electronics ma zostać uruchomiony do końca 2019 r.

social position