MPK SPEŁNIA MARZENIA

MPK SPEŁNIA MARZENIA

Zwiedzanie siedziby MPK i przejazd autobusem – to marzenia dwóch chłopców, które spełniły się dzięki częstochowskiemu przewoźnikowi.

 

Tomek (7 lat) i Fabian (6 lat), miłośnicy miejskiego transportu napisali listy, w których poprosili o spełnienie marzeń – zwiedzenie zajezdni, przejazd autobusem w towarzystwie zawodowego kierowcy oraz poznanie osób odpowiedzialnych za komunikację w mieście.

Listy stały się inspiracją do zorganizowania spotkania z przedstawicielami MPK, wpisującego się w promocję komunikacji miejskiej wśród najmłodszych.

Gospodarze podziękowali chłopcom za odwagę i napisanie listów, przypomnieli także o zaletach codziennego korzystania z transportu publicznego oraz o akcji  społecznej dedykowanej szkołom – ,,Akademia młodego pasażera”, która zostanie wznowiona po feriach.

Oprócz mnie z chłopcami i ich opiekunami spotkał się prezes MPK Mariusz Sikora i jego zastępca Robert Madej.

Oczywiście najważniejszym punktem wizyty w MPK była przejażdżka autobusem po terenie zajezdni w towarzystwie zawodowego kierowcy, a później krótkie zwiedzanie nowoczesnej hali przeznaczonej do obsługi autobusów. Chłopcy przeszli jeszcze do dyspozytorni, gdzie zobaczyli jak wygląda nadzór nad kursującymi pojazdami.

social position