MIEJSKIE ROWERY WRÓCĄ NA WIOSNĘ

MIEJSKIE ROWERY WRÓCĄ NA WIOSNĘ

Zakończyły się testy Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W minionym tygodniu grupa osób, która zgłosiła chęć jazd próbnych, mogła bezpłatnie korzystać z systemu.

Po zakończeniu próby, 33 uczestników, którzy testowali miejskie rowery, przedstawiło swoje uwagi. Nie odnotowano problemów technicznych, a wrażenia z przejażdżek, mimo niesprzyjającej aury, były pozytywne. Łącznie dokonano 177 wypożyczeń (średnio 25,3 razy dziennie 5,4). Średni czas przejazdu wynosił 34 minuty, a najdłuższy 7 godzin.

Przypomnijmy, że jazdy testowe zainaugurowano podczas briefingu prasowego w ubiegłym tygodniu. Do testów przeznaczono 90 rowerów na 10 stacjach dokujących w różnych częściach miasta. Rowery trafiły już do magazynów, gdzie pozostaną przez zimę (zainstalowane stacje nie będą demontowane). Na wiosnę CRM zostanie udostępniony powszechnie wszystkim częstochowianom. Docelowo system składał się będzie z 20 stacji dokujących i 185 rowerów. Start powszechnego działania (planowanego na początek kwietnia) poprzedzi kampania informacyjna.

social position