Miejskie Przedszkola po remontach

Miejskie Przedszkola po remontach

Miejskie Przedszkole nr 6 ma nowe posadzki i parkiet, w MP 5 kończą się prace związane m.in. z remontem elewacji i wymianą chodników. Częstochowskie przedszkola są gotowe na nowy rok szkolny, trwające roboty nigdzie nie powinny znacząco przeszkadzać dzieciom i ich rodzicom.

W Miejskim Przedszkole nr 6przy ul. Sosnowejzakończono remont posadzek i parkietu w salach dla dzieci. Pozbyto się jednocześnie nieprzyjemnego zapachu ze zużytej izolacji podłóg, wykonano też nową wykładzinę na korytarzach, wygipsowano i pomalowano sale zajęciowe. Wartość zadania zrealizowanego przez Urząd Miasta to 111,5 tys. zł. Warto podkreślić, że część prac związanych z „odnowieniem” i doposażeniem przed nowym rokiem szkolnym, przedszkole wykonało z pomocą sponsorów  lub własnym sumptem, za co dziękował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który odwiedził MP 6 w piątek, 31 sierpnia.
Przypomnijmy, że budynek przy Sosnowej w końcu ubiegłego roku zyskał też dzięki miejskiej inwestycji nową elewację (kosztem 440 tys. zł).
Na finiszu są prace związane z remontem elewacji w Miejskim Przedszkolu nr 5 przy ul. Górskiej. Zakres inwestycji, która zakończy się we wrześniu objął docieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie dachu styropapą, nową wyprawę elewacji budynku, wymianę drzwi zewnętrznych, chodników oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wartość tych prac, których postęp sprawdził w piątek prezydent, to 500 tys. zł.
Oprócz tego w czasie wakacji w Miejskich Przedszkolach nr 4 przy ul. Witkiewicza i nr 41 przy ul. Powstańców wymieniono  instalacje centralnego ogrzewania, grzejniki wraz z termostatami. Wartość remontów to odpowiednio 73,8 tys. zł i 147 tys. zł. Natomiast w MP 15 przy ul. Michałowskiego trwa jeszcze remont schodów zewnętrznych (koszt 35 tys. zł).
Warto przypomnieć też, że od września dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 44 przy ul. Gilowej będą korzystać z całkowicie zmodernizowanego i rozbudowanego przedszkola. To efekt dwuletniej miejskiej inwestycji za blisko 1,7 mln zł (szerzej pisaliśmy o niej tu: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=11164 ).

social position