Miejskie murale w folderze promocyjnym

Miejskie murale w folderze promocyjnym

Miejskie Centrum Informacji Turystycznej wydało folder turystyczny ze zdjęciami częstochowskich murali – tych samych, które znalazły się w tegorocznym miejskim kalendarzu.

Ulotka została stworzona na podstawie zdjęć i opisów z kalendarza i jest wynikiem sporego zainteresowania muralami, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Opracowanie służy poznaniu elementów sztuki artystycznej w miejskiej przestrzeni oraz zachęca do zwiedzania miasta „muralowym szlakiem”.

Folder z muralami dostępny jest za darmo w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy Alei Najświętszej Maryi Panny 65 (czynne od poniedziałku do soboty od 9.00 do 17.00).

Przypomnijmy, że na kartach miejskiego kalendarza znalazły się zarówno te mniejsze, jak i te ogromne obrazy sztuki ulicznej, autorstwa takich artystów, jak m.in. Tomasz Sętowski, Jacek Sztuka, Michał Błach, Egon F01ietke, czy Monstfur. Autorem zdjęć murali jest pracownik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta, pasjonat fotografii (m.in. pomysłodawca konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy) Adam Markowski. Kalendarz zatytułowany „Sztuka wielkiego formatu” otrzymał II nagrodę w kategorii ,,kalendarz administracyjny” na V. Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy ZoomArt 2019.

Więcej o kalendarzu:

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=11715

social position