Mapa pełna Waszych pomysłów – budżet obywatelski

Mapa pełna Waszych pomysłów – budżet obywatelski

Fabryka czekolady, spa dla zwierząt, bezpłatna pływalnia dla dzieci, wypożyczalnia gokartów – to niektóre z propozycji do realizacji w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego, jakie pojawiły się podczas happeningu „Nowa mapa Częstochowy” na pl. Biegańskiego. Z kolei w zabytkowym tramwaju do aktywnego udziału w BO zachęcali wolontariusze. Propozycje zadań można zgłaszać do 8 sierpnia.

W sobotę, 29 lipca, od godz. 11.00 około 30 wolontariuszy aktywnie zachęcało częstochowianki i częstochowian do zgłaszania swoich projektów do Budżetu Obywatelskiego i wzięcia udziału w głosowaniu. Na płycie ,,Biegana” namalowali kredą mapę Częstochowy, na której można było wpisać swoje propozycje. Pomysłów było tak dużo, że mapa okazała się zbyt mała. Tablice dzielnic informowały, co do tej pory udało się zrealizować w ramach poprzednich edycji. W specjalnie przygotowanym kąciku dla dzieci, najmłodsi uczestnicy happeningu mogli narysować swoje pomysły na to, co ich zdaniem powinno pojawić się w mieście.

O godz. 13.00 na tory wyruszył zabytkowy tramwaj. Podczas bezpłatnego przejazdu wolontariusze informowali pasażerów o tym,  czym jest budżet obywatelski, w jaki sposób i do kiedy należy zgłaszać propozycje zadań oraz kiedy i gdzie będzie można oddać głos na zgłoszone projekty.

– Z roku na rok Budżet Obywatelski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji pula środków jest jeszcze większa, wynosi aż 8 mln 735 tys. 830 zł, zatem zachęcam częstochowianki i częstochowian do wzięcia udziału w tej inicjatywie. To Wy decydujecie, na co zostaną wydane te pieniądze.

Happening został zorganizowany przez  Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej oraz Urząd Miasta Częstochowy, w ramach projektu „Jasne, że razem II”, finansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Do 8 sierpnia można zgłaszać swoje propozycje projektów poprzez elektroniczny generator wniosków na stronie internetowej http://www.konsultacje.czestochowa.pl lub na formularzu papierowym, który należy złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, przy ul. Śląskiej 11/13.

social position