Liderzy BO z certyfikatami

Liderzy BO z certyfikatami

Imienne certyfikaty dzielnicowym liderkom i liderom tegorocznej V edycji Budżetu Obywatelskiego- wręczone.

 

Zadaniem 39 liderów jest m.in. popularyzacja idei budżetu obywatelskiego, informowanie mieszkańców o wprowadzonych zmianach, wsparcie wnioskodawców, promocja zadań oraz namawianie do zgłaszania pomysłów.

Przypomnijmy, że do 31 lipca trwa nabór wniosków do V edycji budżetu obywatelskiego. Propozycje można zgłaszać na dwa sposoby – w formie papierowej lub elektronicznie. Głosowanie na zadania odbędzie się między 22 października a 12 listopada, a jego wyniki poznamy 20 listopada.

W tym roku uległ zmianie proces głosowania. Zlikwidowano głosowanie korespondencyjne oraz głosowanie w zlokalizowanych w dzielnicach komisjach do głosowania. W ich miejsce wprowadzony został mobilny punkt do głosowania, który zgodnie z harmonogramem będzie odwiedzał wszystkie dzielnice. Zagłosować będzie można również w komisji do głosowania w siedzibie referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych przy ul. Focha 19/21.

Dotychczas na rzecz BO przeznaczono środki o łącznej wysokości 27 798 057 zł. Zrealizowano w sumie 418 zadań wybranych głosami mieszkańców.

Wręczenie certyfikatów odbyło się 7 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
Namiary do liderów BO znajdują się na stronie:
http://konsultacje.czestochowa.pl/?page_id=3147

social position