KOROWÓD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

KOROWÓD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

16 grudnia ulicami Częstochowy przejadą kolorowe pojazdy, a w jednym z nich – Święty Mikołaj. Korowód wystartuje na pl. Biegańskiego, a ostatnim przystankiem będzie pl. Orląt Lwowskich, gdzie odbędzie się zimowy piknik.

Korowód to finał akcji „Jasne, że Święty Mikołaj”, w ramach której darczyńcy spełniają marzenia dzieci opisane w listach do Mikołaja. W najbliższą sobotę jego barwny orszak odwiedzi kilka punktów miasta, gdzie na całe rodziny będą czekać świąteczne atrakcje. Przede wszystkim jednak Mikołaj będzie wręczał paczki autorom listów.

Korowód zakończy się zimowym piknikiem na pl. Orląt  Lwowskich, podczas którego odbędą się wspólne zabawy, świąteczne pokazy i  poczęstunek. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami będą choinki – wystarczy dokończyć zdanie „Lubię Święta w Częstochowie, bo…”

Organizatorem akcji „Jasne, że Święty Mikołaj” jest Fundacja Dla Rozwoju. Akcję objął honorowym patronatem prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który zapowiedział też swój udział w sobotnim wydarzeniu.

Trasa Korowodu:
godz. 11.00 – pl. Biegańskiego
godz. 11.30 – OSL Bardowskiego
godz. 12.00 – przedszkole nr 6 (ul. Sosnowa)
godz. 12.30 – SP 36 (ul. Kasztanowa)
godz. 13.00 – SP 49 (ul. Jesienna)
godz. 13.30 –  pl. Orląt Lwowskich (piknik zimowy)

social position