Fotograficzne Klimaty Częstochowy rozstrzygnięte

Fotograficzne Klimaty Częstochowy rozstrzygnięte

W kategorii „fotoreportaż/zestaw zdjęć” triumfował Jarosław Respondek, a najlepsze zdjęcie reporterskie zrobił Piotr Kras. Każdy z jurorów przyznał też po dwa wyróżnienia za ,,fotografie klimatyczne”. 

Jury, w którym znaleźli się Przemysław Jendroska, Jan Sętowski oraz Tomasz Watras, wybierało z 530 fotografii nadesłanych przez 122 uczestniczek i uczestników konkursu. Nazwiska laureatek i laureatów 13. edycji miejskiego konkursu fotograficznego poznaliśmy 16 listopada podczas gali w sali reprezentacyjnej Ratusza.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano zdjęcia Pawła Romana, Jarosława Respondka, Kamila Pawlika, Oliwiera Pakuły, Justyny Janus, Agnieszki Małasiewicz, Michała Karbownika, Tomasza Rykały, Marcina Chudego, Szymona Berezińskiego, Przemysława Skoczylasa, Marcina Szczygła, Wojciecha Woszczyka, Krzysztofa Świtalskiego, Piotra Krasa, Dariusza Gawrońskiego, Łukasza Stacherczaka, Macieja Skowronka i Grzegorza Skowronka.

W kategorii „fotoreportaż/zestaw zdjęć” triumfował Jarosław Respondek za pracę „30 w 1”. Za nim – z drugą nagrodą – uplasowała się Justyna Janus i jej fotoreportaż „Mieszkańcy Aleksandrii”. Trzecią nagrodę przyznano Kamilowi Pawlikowi za „Młodzieżówkę”.

Wśród fotografii reporterskich za najlepszą uznano ,,Pielgrzymkę kibiców” Piotra Krasa. Drugą nagrodę wręczono Grzegorzowi Skowronkowi za ,,Czekanie na miłość”, a trzecia przypadła Łukaszowi Stacherczakowi za zdjęcie ,,Dzielny Zbigniew”.

Każdy z jurorów w kategorii ,,fotografia klimatyczna” przyznał po dwa wyróżnienia. I tak Przemysław Jendroska wyróżnił Oliwiera Pakułę za zdjęcie ,,Walcząca z wiatrakami” oraz Marcina Szczygła za zdjęcia ,,Market na Czerwonym”, ,,Jazzman” i ,,Elementy”. Jan Sętowski zdecydował się wyróżnić Agnieszkę Małasiewicz za zdjęcie z cyklu „Dom pod chmurką” oraz Michała Karbownika za „Dziki Wschód”. Z kolei Szymonowi Berezińskiemu za zdjęcie ,,Nadzieja” oraz Przemysławowi Skoczylasowi za zdjęcie ,,bez tytułu” przypadło wyróżnienie od Tomasza Watrasa.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulował oraz wręczał nagrody prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Fundatorem nagród oraz organizatorem ,,Klimatów Częstochowy” było Miasto Częstochowa, a  współorganizatorem – Muzeum Częstochowskie.

Najlepsze fotografie 13. edycji konkursu można oglądać w Ratuszu do 15 grudnia.

social position