“ENKĄ” po mieście

“ENKĄ” po mieście

Częstochowa będzie mieć turystyczną linię tramwajową. W każdą niedzielę wakacji na bezpłatne wycieczki po mieście wszystkich chętnych zabierać będzie zabytkowy tramwaj „4N”.

 

Turystyczna linia tramwajowa będzie obsługiwana przez częstochowskie MPK w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Począwszy od 8 lipca, w każdą niedzielę w okresie wakacji, po częstochowskich torach kursować będzie zabytkowy tramwaj, który przewiezie mieszkańców i turystów od pętli przy ulicy Fieldofra-Nila do pętli Stadion Raków (i z powrotem). Na przystankach na trasie linii pojawią się rozkłady jazdy zabytkowej „eNki” (dostępne również w załączniku). Turystyczna linia tramwajowa będzie wsparciem dla autobusowej, realizowanej na pokładach dwóch londyńskich autobusów (zmieniających się w zależności od pogody).

Tramwaj 4N to najstarszy czynny pojazd szynowy częstochowskiego MPK. Związany jest z początkami tramwajowej infrastruktury miasta. Rocznik 1958, odrestaurowany w 2006 roku – był w ostatnich latach wykorzystywany do obsługi różnego rodzaju przejazdów okolicznościowych.

Rozkład znajdziecie tutaj.

social position