Będzie bezpieczniej – nowe radiowozy

Będzie bezpieczniej – nowe radiowozy

Częstochowscy policjanci otrzymali kolejne trzy radiowozy. Zakup nowych toyot auris możliwy był dzięki dotacji od miasta i województwa.

 

Nowe radiowozy wyposażone są w silniki o pojemności 1,8 litra i mocy 136 KM. Każda z toyot ma bogate wyposażenie, na które składa się m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, czy system odzysku energii elektrycznej podczas hamowania. Ich kierowcy przejdą również dodatkowe szkolenia zorganizowane przez dostawcę i importera. Wraz z Komendantem Miejskim Policji w Częstochowie Dariuszem Atłasikiem podczas uroczystości na terenie Komendy Miejskiej Policji wręczyłem funkcjonariuszom kluczyki do samochodów.

W budżecie miasta mamy zarezerwowane środki, które są przeznaczane na działania związane z bezpieczeństwem mieszkańców. To właśnie jest jeden z takich celów. Jestem pewien, że te radiowozy będą dobrze wykorzystane i że będą nieść pomoc, tym którzy jej potrzebują. Dzięki kolejnym pojazdom i nowym możliwościom nasza Policja staje się coraz bardziej nowoczesna, a co za tym idzie, działa o wiele szybciej i sprawniej.

Każda z nowych toyot kosztowała 92 tys. zł. Ich zakup wsparło miasto, udzielając 105 tys. zł dofinansowania (po 35 tys. zł na auto). Pozostała kwota pochodziła ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. 2 radiowozy trafiły do komisariatów na terenie miasta, a jeden do wydziału ruchu drogowego.

social position