Częstochowa TREK RACE – Kolarskie święto we wrześniu!

Częstochowa TREK RACE – Kolarskie święto we wrześniu!

Byli i obecni czołowi polscy kolarze zawodowi przyjechali do Częstochowy, aby zapowiedzieć dużą imprezę kolarską – przeznaczoną praktycznie dla wszystkich rowerzystów. Częstochowa Trek Race organizowany przez Zamana Group i grupę Trek, we współpracy z miastem Częstochowa i środowiskiem lokalnych kolarskich zapaleńców odbędzie się na jurajskich trasach wokół miasta w niedzielę 16 września.

    

Wyścig, który zaplanowano na dwóch dystansach (95 i 55 km) – dla bardziej lub mniej przygotowanych na sportowe wyzwania kolarzy-amatorów, promowali 24 kwietnia w Urzędzie Miasta Częstochowy m.in. były zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana, obecni członkowie czołowych polskich grup zawodowych i kadry narodowej, z aktualnym mistrzem Polski na szosie Adrianem Kurkiem (CCC Sprandi Polkowice), trener Włókniarza Częstochowa i polskiej kadry żużlowców Marek Cieślak, były kolarski mistrz Polski (rodem z Częstochowy) Grzegorz Gronkiewicz czy prezenter telewizyjny i wielki fan roweru Irek Bieleninik.

– Gościliśmy w Częstochowie dwukrotnie  – w 2011 i 2015 r. kolumnę największego zawodowego polskiego wyścigu Tour de Pologne. Teraz zapraszamy – oprócz wyścigów MTB – na dużą, masową imprezę, w której będzie okazja pościgać się m.in. z kolarzami, którzy jeszcze całkiem niedawno jeździli w zawodowym peletonie – rekomenduję;)

Rzeczywiście, organizatorzy już zapowiadają, że w Częstochowie i na trasie wyścigu pojawią się duże nazwiska, np. Jens Voigt z Team Trek-Segafredo, zwycięzca m.in. etapów na Tour de France, Giro d’Italia oraz jednej z edycji Tour de Pologne.

Częstochowa Trek Race będzie finałem cyklu Road Tour, którego wcześniejsze etapy odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu. Będzie to wyścig szosowy z rundą honorową w centrum miasta oraz malowniczą pętlą wyznaczoną w jurajskich okolicach Częstochowy.

– To bardzo dobre, zróżnicowane trasy, na których – moim zdaniem – dałoby się wyznaczyć trasę wyścigu nawet o kolarskie mistrzostwo świata– twierdzi Wojciech Kluk, częstochowski przedstawiciel Treka, współorganizator wyścigu.

Częstochowę i okolice pod kątem możliwości treningu i rozgrywania zawodów kolarskich na wysokim poziomie wysoko oceniają też zawodnicy grup zawodowych, z których kilku, jak np. Kamil Gradek z CCC (rodem z Koziegłów) jest z Częstochową obecnie stale lub okresowo związanych.

Dla Marka Cieślaka jazda na rowerze była elementem terapii, teraz jest również wielką pasją, którą poleca innym – także żużlowcom w czasie rehabilitacji i budowania fizycznej formy.

We wrześniu szykuje się więc w Częstochowie wielkie kolarskie święto, w którym – co ważne – wziąć aktywny udział może praktycznie każdy, który jest w stanie przejechać na rowerze nieco ponad 50 km lub blisko 100 km.

Częstochowa Trek Race to będzie świetna okazja do promocji kolarstwa, Częstochowy i Jury Częstochowskiej, a także do sportowej zabawy, walki z samym sobą i przejechania ciekawej trasy w znakomitym kolarskim towarzystwie

Więcej o trasie, szczegółach organizacyjnych wyścigu na stronie Zamana Group:
http://www.tour.zamanagroup.pl/?/16.09-Czestochowa-Trek-Race/&stat=426&ord=2

social position